مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس خواستار اختصاص بخشی از اعتبارات نفت و گاز استان به امور زنان و خانواده خصوصاً در جنوب استان فارس شد.
به گزارش روابط عمومی هیات اسکیت فارس ، سید معصومه دستغیب که صبح یکشنبه ۲۷ آبان ماه در نشست مشترک مسئولان ورزش بانوان ادارات ورزش و جوانان استان و نواب رئیس هیئت های ورزشی فارس سخن می‌گفت حوزه زنان و خانواده را نیازمند گفتگوی بین فردی و بین سازمانی دانست و افزود:توجه به مسائل زنان و خانواده باید به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل کشور مورد توجه قرار گیرد.
وی نتیجه مرتفع سازی مسائل و مشکلات زنان را امنیت خانواده و در پی آن امنیت جامعه دانست و افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم نگاه ها به حضور فعال زنان در جامعه تغییر کرده است اما به اعتقاد ما این تغییر هنوز هم کافی نیست.
دستغیب حضور مدیران و مشاوران زن در ادارات آموزش و پرورش و فرمانداری ها و همچنین احیای معاونت بانوان در ادارات کل ورزش و جوانان استان ها را نشانه هایی از عزم دولت برای تغییر نوع نگاه به مسائل مربوط به حوزه زنان دانست و افزود: زنان باید با استفاده از ظرفیت های رسانه ها به دنبال مطالبات خود باشند.
مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری فارس نسل جوان را نسلی پر امید و پر انرژی دانست و افزود: نمی‌توان نقش تأثیرگذار مطالبه‌گری این نسل را در تغییر نوع نگاه ها به حوزه زنان و خانواده انکارکرد.
دستغیب در عین حال از عدم تخصیص عادلانه امکانات در برخی از بخش‌های جامعه انتقاد کرد و گفت: امروز شهرداری ها و شوراها از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند که می‌توانند با برنامه‌ریزی دقیق برخی از تبعیض های موجود را برطرف و زمینه ایجاد عدالت اجتماعی بین زنان و مردان را فراهم سازند.
وی وجود تنها ۳ باغ مخصوص بانوان در استان فارس را نشانه هایی از همین تبعیض عنوان کرد و گفت:سهم کلانشهر شیراز از این سه باغ تنها یک قطعه است.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش خواستار توجه ویژه و اساسی مدیران تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز جامعه به مسائل مرتبط با حوزه زنان و خانواده خصوصا بحث ورزش آنها شد و با تقدیر از اقدامات اداره کل ورزش و جوانان در توسعه نرم افزاری و سخت افزاری ورزش گفت :امروز زنان همپای مردان در جامعه نقش موثر و سازنده ای را ایفا می کنند پس بایدزمینه ایجاد سلامت ،نیرومندی و باطراوت آنها فراهم شود.

تعداد بازدید کـنندگـــان امروز :1
تعداد بازدید کـنندگـــان دیروز :6
تعداد بازدید کنندگان این ماه :248
تعداد بازدید کنندگـــــان کل :19799

Sun 21 Apr 2019 07:15 توسعه یافته توسط وب سایت جومینا