معاون اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: ساختار و تشکیلاتی که هیات اسکیت استان دارد نشان از این اهمیت ویژه و نگاه ویژه به این رشته ورزشی است.

 

به گزارش روابط عمومی هیات اسکیت استان فارس، موسوی در نشست هم اندیشی این هیات با هیات شهرستان های استان، اظهار داشت: استعدادیابی یک امر بسیار مهم است که متاسفانه در تمامی رشته ها در سطح استان بسیار ضعیف انجام می شود.

وی افزود: همین امر باعث ضعف در آموزش نیز می شود که بر همین اساس لازم است برای پیشرفت به روز تلاش کنیم و خود را ارتقا دهیم.

 

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگر سخنان خود گفت: متاسفانه در استان فارس حمایت های لازم از سوی بخش خصوصی از ورزش صورت نمی گیرد و اسپانسرها حمایت لازم را انجام نداده و سرمایه گذاری نمیکنند.

موسوی با بیان اینکه در شهرستان ها نیز وضعیت اینگونه است، اظهار داشت: ما تمام تلاش خود را در راستای بکارگیری بنگاه های اقتصادی در ورزش کردیم اما متاسفانه این حمایت اتفاق نیفتاده است.

وی با ابراز امیدواری از استمرار برگزاری اینگونه جلسات، گفت: بسیاری از هیات های ورزشی این جلسات را برگزار نکردند و هیات اسکیت در این زمینه یکی از پیشگامان است که این امر نشان از توجه تیم کاری اسکیت به این رشته ورزشی دارد.

موسوی در پایان گفت: امیدوارم که اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز هر چه سریع تر به ثبات لازم دست یابد تا با تعامل و هم فکری و همدلی، ورزش فارس را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

در ادامه این نشست رییس هیئت اسکیت استان فارس نیز با تاکید بر ضرورت مدنظر قرار دادن ورزش و اخلاق به دور از مسائل جانبی، اظهار داشت: هرگاه ورزش و امور جوانان در حاشیه مسائل دیگر قرار بگیرد خروجی مطلوبی نخواهد داشت.

سید عبدالرضا دستغیب با بیان اینکه متاسفانه چندین سال است که ورزش استان وضعیت مناسبی ندارد، خاطرنشان کرد: به دلیل نبود امکانات و حمایت های لازم از ورزش و عدم همکاری بنگاه های اقتصادی، قهرمانان استان که زحمت آموزش آنها را از ابتدا هیات های استان کشیده اند، به سمت استان های دارای امکانات رفته و در آنجا توانایی های خود را نشان دهند.

دستغیب با اشاره به تغییر اخیر مدیرکل ورزش و امور جوانان استان فارس گفت: مسئولان استان و بنگاه های اقتصادی با توجه به مشکلات دولت کمکی به ماندن این شخص با کفایت نکردند.

وی با بیان اینکه همین امور باعث افت ورزش در فارس شده است، اظهار داشت: این مسائل باعث شده بیشتر افراد با کفایت، فارس را ترک کرده و به سمت دیگر استان ها که از حمایت مسئولان ارشد و بنگاه های اقتصادی برخوردار هستند، بروند.

رییس هیئت اسکیت استان فارس افزود: از مسئولان استان درخواست می کنیم که هرچه سریع تر تکلیف مدیریت ورزش و جوانان را مشخص کنند.

دستغیب ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن فصل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، مسئولان هیات های ورزشی استانی میتوانند در این انتخاب مشاوران خوبی باشند.

وی ضمن ارائه گزارش عملکرد هیات اسکیت در سال گذشته، به نیاز استان به افزایش تعداد مربی و داور اسکیت اشاره کرد و گفت: در این صورت است که می توانیم ورزشکاران بیشتری را به این رشته جذب کنیم که این امر نیز باعث افزایش رقابتها و کسب نتایج مطلوب تر می شود.

رییس هیات اسکیت استان فارس افزود: حوزه ورزش اسکیت هم همگانی است و هم قهرمانی و فدراسیون و وزارت ورزش نیز به این نکته تاکید دارند و مسئولان هیات های شهرستان ها نیز باید اهمیت بیشتری به همگانی کردن این رشته بدهند.

دستغیب با اشاره به مشکلات مالی و نبود فضای مناسب ورزشی برای این رشته در فارس، اسکیت را یک کار تیمی دانست و گفت: از تمامی کمیته ها و مسئولان هیات شهرستان ها می خواهم که با تلاش تیمی هیات اسکیت فارس را در جایگاه کنونی خود حفظ کرده و ارتقا دهند.

وی با تقدیر و تشکر از شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز به دلیل کمک های مالی به هیات اسکیت، از مسئولان و اعضای شورای های شهر و شهرداری دیگر شهرها نیز درخواست کرد که  هیات های اسکیت شهرستان ها را پشتیبانی و حمایت کنند.

دبیر هیات اسکیت استان فارس نیز در این نشست اظهار داشت: بازدید از شهرستان ها امری است که در دستور کار هیات استان قرار دارد.

خلجی با تشکر از مسئولان هیئت اسکیت شهرستان آباده به دلیل برگزاری مراسم تقدیر از ورزشکاران اسکیت این شهرستان، گفت: شهرستان هایی که قصد میزبانی مسابقات اسکیت را دارند می توانند درخواست های خود را به صورت کتبی ارائه دهند تا در اسرع وقت پیگیری شود .

در پایان جلسه نیز از سه هیات برتر استهبان، نی ریز و آباده بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، با اهدای جوایز و تندیس تقدیر و تشکر صورت گرفت.

تعداد بازدید کـنندگـــان امروز :1
تعداد بازدید کـنندگـــان دیروز :10
تعداد بازدید کنندگان این ماه :381
تعداد بازدید کنندگـــــان کل :19483

Mon 25 Mar 2019 10:22 توسعه یافته توسط وب سایت جومینا