صبح امروز سه شنبه 22 اردیبهشت ماه کلاس آموزشی با موضوع قوانین کاربردی تشریفات، به همت واحد آموزش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت و به میزبانی فدراسیون هندبال، برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در ابتدای این جلسه، مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت، اهمیت امر آموزش در پیشبرد اهداف تعریف شده روابط عمومی را مورد تاکید قرار داد و از تمامی همکارانی که در گستره آموزش ، فعالیت می کنند، قدر دانی کرد.

ناظمی با اعلام این خبر که سامانه پیام شما روز 27 اردیبهشت با حضور دکتر گودرزی رسما افتتاح می شود گفت: این سامانه با هدف ارتباط با مخاطبان درون و برون سازمانی و اطلاع از دغدغه های همکاران ستادی، استانی و فدراسیون ها راه اندازی می شود.

وی سپس روی آوردن روابط عمومی ها به فن آوری ها نوین ارتباطی و استفاده از شبکه های مختلف نوین ارتباطی در پیشبرد کارها و اهداف شان را مورد تاکید قرار داد و افزود: روابط عمومی ها باید روی سوژه سازی و مسئله سازی حوزه خود بیشتر کار کنند.

در ادامه جلسه، دکتر احمد یحیائی ایله ای، که به عنوان استاد مدعو، از سوی واحد آموزش مرکز، در این نشست آموزشی حضور داشت، مبحث تخصصی قوانین کاربردی تشریفات را، مورد واکاوی و آموزش قرار داد.

دکتر یحیایی ایله ای در این کلاس با اشاره به گسترش کاربرد تشریفات در دنیای امروز در خصوص تخصصی شدن حوزه تشریفات و رابطه ارتباطات و تشریفات سخن گفت و ادامه داد: همه ما باید به تعریف مشترکی از روابط عمومی برسیم.

این استاد علوم ارتباطات ، تشریفات را نوعی ارتباطات غیر کلامی دانست و از سادگی به عنوان یکی از اصول بنیادی تشریفات نام برد و افزود: تشریفات تجملات نیست و انسان و شان او بر همه چیز اولویت دارد و باید در تشریفات این موضوعات رعایت شود.

دکتر یحیایی ایله ای سه شاخصه اصلی تشریفات را سادگی، آراستگی و نظم دانست و با بیان این مطلب که احترام ساده، کلید ارتباطات مثبت است و لزوما کلامی نیست، اظهار داشت: احترام مسئولیتی است که وقت و زمان و شخص نمی شناسد و در واقع همه کسی و همه وقتی است.

وی سپس به حوزه روابط عمومی پرداخت و با بیان این مطلب که هنر روابط عمومی تولید ارتباطات مثبت است ادامه داد: بر همین اساس روابط عمومی فرای ارتباطات است.

امتیازات تشریفات غیر کلامی، محیط ارتباطی، عمده ترین فعالیت های فیزیکی، لحن کلام و ... از دیگر مباحث دکتر یحیایی ایله ای در این کلاس آموزشی بود.

در این کلاس آموزشی، تمامی پرسنل مرکز روابط عمومی و همچنین، مسئولین روابط عمومی فدراسیون های ورزشی، حضور داشتند.

تعداد بازدید کـنندگـــان امروز :1
تعداد بازدید کـنندگـــان دیروز :10
تعداد بازدید کنندگان این ماه :381
تعداد بازدید کنندگـــــان کل :19483

Mon 25 Mar 2019 10:33 توسعه یافته توسط وب سایت جومینا