با گسترش و همگانی شدن ورزش اسکیت و علاقه مندی تمام سنین از کودکان تا بزرگسالان به این رشته مفرح و جذاب، و اینکه اولین پرسشی که ذهن هر علاقه مندی به این رشته که قصد شروع این رشته  را دارد به خود معطوف می کند این است که چه اسکیتی را برای شروع خریداری کند.


برای خرید اسکیت به چند نکته باید توجه کرد
1- سن ورزشکار
2- وزن ورزشکار

مشخصات اسکیت مناسب
برای خرید حتما به موارد زیر در اسکیت توجه کنید


1- جنس سازنده بوت یا قسمت کفش گونه اسکیت
این قسمت از اسکیت معمولا به دو صورت نرم (soft) که حالت کتانی مانند و یا به صورت سخت (hard) می باشد که از جنس پلاستیک است می باشد.
در هنگام خرید به این قسمت توجه کنید که استحکام لازم برای تحمل ضربه و فشارهایی که در هنگام اسکیت وارد میشود را داشته باشد.
توجه داشته باشید که کناره های این قسمت با دست به راحتی فرو نرود، در این صورت بعد از مدتی به دلیل نرم شدن این قسمت، اسکیت در پا کج می شود و هنگام حرکت پا ها به صورت کج قرار میگیرند و موجب آسیب میشوند.

این مورد در افرادی که وزن بیشتری دارند بیشتر دیده میشود که وزن بیشتر آنها موجب فشار به این ناحیه شده و موجب کج قرار گرفتن اسکیت در پا میشود. در اسکیتهای با کیفیت، حد مجاز وزن استفاده کننده ذکر شده که افراد سنگین وزن می توانند به این مورد در هنگام خرید دقت کنند.
قسمت جلویی یا نوک اسکیت هم باید از مقاومت خوبی برخوردار باشد زیرا اکثر ضربات در هنگام زمین خوردن یا برخورد به این قسمت وارد میشود.

2- جنس و استحکام جوراب اسکیت
این قسمت که ساق پا را می پوشاند باید از صخامت و استحکام برخوردار باشد که در اسکیتهای مرغوب این نکته به خوبی رعایت شده. زیرا عدم استحکام در این قسمت باعث میشود
که بعد از مدتی از استفاده اسکیت، این قسمت حالت خود را از دست داده و ساق پا رو به خوبی پوشش نداده و قسمت های پلاستیکی اسکیت موجب
زخم و آسیب در قسمت ساق پا میشود

3- فریم یا ترک اسکیت که چرخ ها بر روی آن نصب میشود
این قسمت هم به دو صورت فلزی و پلاستیکی وجود دارد. نکته ای که باید دقت کرد این است که این قسمت به خوبی به کتانی یا بوت اسکیت متصل شده باشد.
دو قسمت تراک در حالتی که چرخ را باز کرده باشیم نباید به راحتی به هم نزدیک شود

4- جنس چرخ ها
جنس چرخ های نباید به صورت خشک و سفت یا در اصطلاح فروشندگان و عموم (شیشه ای یا استخوانی) باشد.
این نوع چرخ ها باعث انتقال فشار هنگام اسکیت به زانو و مهره های کمر شده و موجب آسیب در این ناحیه ها می شوند.
می توان با فشار انگشت بر روی چرخ به این نکته پی برد در حال حاضر تعداد اسکیتهایی که اینگونه چرخ ها را داشته باشند کم شده!

5- اندازه چرخ ها
برای افراد مبتدی توصیه میشود از اسکیت های با اندازه چرخ زیر 80mm استفاده شود.

6- بلبرینگ
انجام حرکات و توانایی ها ارتباط مستقیمی با سرعت حرکت اسکیت دارد که برای افراد مبتدی که قصد آموزش دارند هم نقش مهمی را بازی میکند
هنگام خرید به سرعت حرکت چرخ ها دقت کنید زیرا سهولت در حرکت نقش مهمی در هنگام آموزش مهارت های شما و یا کودک شما خواهد داشت.
میزان سرعت حرکت بلبرینگ ها با abec بر روی آنها درج میشود که بلبرینگ های رایج بر روی اسکیت های آموزش abec5 و abec7 هستند
که سرعت abec7 بیشتر هست البته abec3 هم وجود دارد که مناسب نیست. و abec9 و 11 نیز برای شروع مناسب نیستند.

7- سایزو وزن اسکیت
با اینکه اسکیت ها قابلیت تغییر سایز پیدا کرده اند و معمولا تا 3 سایز بزرگ میشوند، باز هم مشاهده میشود که والدینی برای کودکان خود اسکیت با سایز بزرگتر تهیه می کنند
اندازه اسکیت و وزن اسکیت مخصوصا برای کودکان بسیار اهمیت دارد زیرا بزرگ بودن و سنگینی باعث میشود کودک در هنگام حرکت با مشکل مواجه شده و موجب زمین خوردن،
آسیب های ناشی از حرکت اشتباه و استیل نادرست هنگام حرکت شود. اسکیت بزرگ هم موجب رنجش و لذت نبردن کودک از اسکیت می شود و در عین حال زیبایی حرکت را هم به صورت قابل توجهی
کاهش می دهد

امید است مطالعه این متن کمکی برای شروع موفق شما در این رشته ورزشی کرده باشد.

تعداد بازدید کـنندگـــان امروز :19
تعداد بازدید کـنندگـــان دیروز :8
تعداد بازدید کنندگان این هفته :67
تعداد بازدید کنندگان این ماه :215
تعداد بازدید کنندگـــــان کل :16187

Sat 21 Apr 2018 02:42 توسعه یافته توسط وب سایت جومینا